Vysoký funkcionář Pirátů se vyznal ze své „lásky“ ke Stalinovi a Putinovi a jedním dechem zavrhl demokracii. Jeho názor je dlouhodobě konzistentní. Věří v demokratického diktátora.

Dnes a zítra proběhnou volby do krajského zastupitelstva. Rozhodně bych si nedovolil nikomu radit, koho by měl volit. To je jako říkat, jaké číslo bot by si měl kdo koupit. Prostě boty vyzkoušej a jestli ti sedí, tak je kup.

Nicméně někdy mohou boty svým vzhledem mýlit. Sleduji projevy příznivců politických stran na sociálních médiích a již dlouhodobě si všímám, že Piráti se zajímavým způsobem stáčí na východ. Z komentářů některých představitelů této strany jsem měl dokonce pocit, jako bych slyšel příznivce KSČM.

Od drobných náznaků a indicií jsem sledoval podivnou trajektorii pirátských hvězd. Plnou palbu jsem však dostal až od místopředsedy Pirátů krajského sdružení JMK Ondřeje Kotase v květnu tohoto roku. V těchto jarních dnech se tento poměrně vysoký funkcionář Pirátů vyznal ze své „lásky“ ke Stalinovi a Putinovi a jedním dechem zavrhl demokracii. Jeho názor je prý v tomto dlouhodobě konzistentní a vyznačuje se vírou v demokratického diktátora.

Ondřej Kotas tehdy reagoval na video, které dokumentovalo aféru okolo Haška, který se fotil s „nočními vlky“.

nocni-vlci

(Klub „Noční vlci“ v současnosti řídí přítel ruského prezidenta Vladimira Putina, Alexandr Zaldostanov přezdívaný Chirurg. Ačkoliv se klub označuje za apolitickou organizaci, aktivně Putina podporuje a je s ním v kontaktu. Klub má asi 5000 členů a řídí se přísným vojenským řádem. Ruští liberální novináři klub označují za gang radikálních nacionalistů a násilníků vyznávajících agresivní formy pravoslavné víry. Zdroj: Wikipedie)

„Husty, co to je za picu redaktora? Takovej emerickej ritolezec. Nemuzu si pomoct, ale ten clovek, nejakej hej pockej z krkavcich hor, sikanuje v primem prenosu na statni televizi nevybíravým způsobem hejtmana (Haška), za to, že si udělal fotku s ruskými, a ne emerickymi motorkari. Co to do prdele je za svet posledni dobou? Emerika si koleduje o nejakej pruser…“

„Ty podporuješ, Ondřeji, Stalina?“ zeptal se další funkcionář Pirátů na FB profilu O. Kotase Jindřich Bartek.

Ondřej Kotas: „Nebýt Stalina, myslíš, že bys existoval?“

Pirati-miluji-stalinaJindřich Bartek: „Aha, takže podporujeme už i masový vrahy, to je pro mne novinka. To asi bude na celostranický vlákno, protože podpora autokratických režimů a diktátorů je podle mě v přímém rozporu s podporou občanské společnosti a demokracie, kterou máme v programu. A abych ti odpověděl na otázku, ano, byl bych tu. Rusové vyhráli nad Hitlerem navzdory Stalinovi, ne díky němu. Nebýt Stalina a jeho masových vražd vlastních důstojníků, tak se Hitler nedostal rozhodně tak daleko v Rusku.“

„…Ano, jsem třetí na kandidátce a dokonce 1. místopředseda. Ale není právě to známkou toho, že mám podporu?“ (O.Kotas)

Ondřej Kotas dále pokračuje v polemice, kterou je možné studovat v přiloženém screenshotu. Důležitý je ale (hlavně pro mne) tento zajímavý názor:

„Moje názory jsou v tomhle už několik let konzistentní. Diktatura rozhodně není špatná věc. Jde jen o formu, jakou je prováděna. Myšlenka demokraticky zvoleného diktátora s možností jeho odvolání v občanském referendu mi přijde jako ideální forma vlády.“

Pokud má takové názory řadový člen nějaké demokratické strany, je to pitoreskní, avšak pokud je má nějaký vyšší funkcionář této strany, něco je v tom systému špatně. Nelze dělit strany na špatné a dobré, ony jsou jen takové, jaký mají obsah. Tento obsah mne však nenaplňuje nadšením.

Kotas-milujeme-stalina

2Kotas-milujeme-stalina

3Kotas-milujeme-stalina

4Kotas-milujeme-stalina

5Kotas-milujeme-stalina